Ana Sayfa | Yazarlar  | Kalabalıklardan kaçma rehberi...
Kalabalıklardan kaçma rehberi... | Hazal Yılmaz
Her gece, her yerde, aynı kalabalıkları görmekten yorulan, haftanın hangi günü, kimi nerede bulacağını bilen parti insanları! Bu ayın yazısı size. İstanbul’da Beyoğlu-Bebek ekseni arasında dolaşmaktan başka yapacak şeyler de var.

Güneş Suma’da batıyor
Yaz geldi, Suma sezonu açıldı. Hafta sonları 12.00’den sonra İstanbul kalabalıkları azalıyor, herkes Suma Beach kumlarının üzerinde kendine bir yer ediniyor. Ama benim tavsiyem, özellikle pazar öğlen gidip, güneşi batırmanız. Bir yanda denizin sesi, öbür tarafta gökyüzünün binbir tonu, bir de üzerine wakeboard ya da paraşütle tepelerde dolaşma imkanı. 21 Haziran’da yapılacak Minipax Festivali’ni de takvime not edin. Vitalic, Boyz Noice, Wolf + Lamb orada olacak

Ay ışığında Boğaz…
Saffet Emre Tonguç’un ay ışığı turlarına katılmak gerektiğini biliyorsunuz. Boğaz’ın tüm hikayelerini, gecenin ışıklarında anlatıyor. Ama tabii ki haftanın üç günü yapılmıyor. O yüzden, canınız teknede ay ışığı izlemek çekerse yanınıza yemek-içmek istediklerinizi alıp Haliç’ten takaya biniyorsunuz. Biz çok güzel kaptan hikayeleri dinledik.

Upuzun gece
Pera Müzesi 21 Haziran günü 19.00’dan geceyarısına kadar açık. Hem de ücretsiz. ‘Andy Warhol: Herkes için Pop Sanat’, ‘Stephen Chambers: Büyük Ülke ve Diğer Hikayeler’ sergilerinin yanı sıra ‘Kesişen Dünyalar: Elçiler ve Ressamlar’, ‘Anadolu Ağırlık ve Ölçüleri ile Kahve Molası’ koleksiyon sergilerini DJ’ler performans yaparken gezebilirsiniz.

Şehirde turist olmak
Biz gece deyince hemen ya Boğaz kenarına ya da Beyoğlu’na çıkmaya alışmışız. Oysa biraz tarihi alanlara dönsek, mesela Sultanahmet’e gitsek… Şahane! Turistler, gençler, Sultanahmet’in ara sokaklarındaki barlarda, sokaklarda oturuyor. Biraz gezince 80 günde devr-i alem yapmış kadar oluyorsun.

Dünyada bu aralar
New York, Londra gibi metropollerde partiler sabah 06.30’a başlıyor. Ama bildiğiniz tipte değil. Bilinçli clubbing şöyle: İçki? Yok. İçecek isteyenlere espresso shot ya da meyve suyu dağıtılıyor. Fındık-fistık yerineyse kruvasan, meyve, müsli yeniyor. Amaç: sabaha neşe, mutluluk ve müzikle başlamak. Enerji seviyesini artırdıktan sonra da güne devam etmek. Katılımcılar arasında kurumsal dünyada çalışan her türlü insan var. Bunun İstanbul şubesini yapmaya niyetliyim. Gelişmeleri aktarırız.
Paris parklarında, özellikle Rosa Bonheur’de uzun zamandır devam eden bir diğer etkinlikse sessiz disko. Herkes kulaklığını takıyor, sonra da mekanda çalan 2-3 DJ’den birinin kanalına bağlanıyor. İsteyen rock’n roll, dileyen elektronik, öbürü ska. Biriyle dans ederken tanışabilir, konuşmak isterseniz kulaklıkları çıkarıp muhabbete girebilirsiniz. Yine pek sevdiğimiz Londra’dan bir başka trend: Yüzen sinema. Siz parkta kendinize sepetiniz ve sandviçlerinizle yer buluyorsunuz. Sonra önünüze gemi içerisinde devasa bir perde geliyor. Güneş iniyor, film başlıyor. Ertesi gün? Başka yerde. Şimdi mesela bunu Boğaz’da yapsak, enfes olmaz mı?
Bir diğer, yakında İstanbul’a gelse ne güzel olur dediğimiz olay da teraslarda günü jakuzide bitirmek. Büyük oteller ve club’lar açık alanlarına devasa havuzlar ve jakuziler kuruyor, partiye iş çıkışı saatinde başlıyorlar, çok uzatmadan bitiriyorlar. 


Paylaş
#
#
#
#
#
#
Bu konu hakkında henüz yorum yapılmadı.
DİĞER YAZILARI

ALIŞVERİŞ
Tommy Hilfiger yılbaşı koleksiyonunu 'Happy Holidays from The Hilfigers' adlı bir rekla...
İSTANBUL LIFE TV
Bebek Parkı’nın karşısında yer alan Kırıntı, her damak tadına hitap eden bir menüye sahip.
FOTO GALERİ
Cadde'nin En Yenisi
Düşünmeden, sorgulamadan akışında savrulup gitmeye ne dersiniz?
Kış sezonunun nabzını tutan 14 mekandan gece alemine ışık tutuyoruz.
Sanat adına birçok soru soruyor
‘Eski’yi yenileyerek yaşatıyor
SEMT REHBERİ
Yılbaşı gecesini dolu dolu geçirmek isteyenler için en iddialı restoran, bar, kulüp önerileri...
OY VERİN!
İstanbul'un trafik sorununda önümüzdeki beş yıl içinde bir iyileşme bekliyor musunuz?

EDİTÖRDEN
Mayısla birlikte yaza geri sayım başladı. Şehirde açık hava mekanlarında keyif yapmanın...
360° İSTANBUL
İstanbulun en güzel yerlerini bilgisayarınızın başından kalkmadan dolaşabilirsiniz.
TARTIŞIN!
İstanbul gecelerinin vazgeçilmez mekanlarından ilk üçü sizce hangisi?
3 kişi fikir belirtti!
Siz de katılın!
KİTAP
İstanbul Life, okurlarını kapak yapıyor

DERGİDE BU AY!
Editörden...
Teraslar, bahçeli mekanlar, şık restoranlar, gece kulüpleri… Mevsimin tadı bu mekanlarda çıkar.
İsviçre’nin güneyinden İstanbul’a uzanan Fossati kardeşlerin ilginç hikayesi...
Festivalden konsere, tiyatrodan sergiye takip edebileceğiniz etkinlikler ajandamızda!
Hayatımın Aşkı dizisiyle ekrana dönen oyuncuyla İstanbul’u ve yeni dizisini konuştuk.
ŞEHİR REHBERİ
Günümüzde moda trendleri artık sokaklarda...
ŞEHRE DÖNMENİN GÜZELLİĞİ
Çocukken pul koleksiyonu yapardım
Tantuni, Mersin denince akla ilk...
“Vefa İstanbul’da bir semt adıymış”...
Kuledibi’nde ‘Dil’ buluşması Geçen ayın...
Advertisement