Ana Sayfa | Röportaj  | YAZ DİZİLERİ
YAZ DİZİLERİ

YAZ NASIL GEÇER?

Boğaz’da? Şile’de? Beyoğlu’nda? En iyisi yönetmene sormalı! Çünkü en nihayetinde bu yazın oyuncular için nasıl geçtiği belli: Sette! Tatil demeden, sıcak dinlemeden çalışıyor, yaz ekranlarını şenlendirmeye devam ediyorlar. Ne uzun saatler, ne sürekli yer değiştiren setler… Bu dizilerde olup biten her şey, işin keyfi!

YAZ’IN ÖYKÜSÜ

Daha ilk bölümünün yayınlanmasıyla birlikte tüm gözleri üzerine çevirmeyi başarmış bir dizi Yaz’ın Öyküsü. Hem hikayesinin hem de oyuncu kadrosunun bunda payı büyük. Vildan Atasever, Tansel Öngel, Çağdaş Onur Öztürk gibi tanınmış oyuncuların yanında dizinin genç kadrosunun da kısa zamanda övgüleri topladığını söyleyebiliriz. Sanmayın ki çekim için şehrin bir ucundaki platoların yolunu tutuyoruz. Koşuyolu’nun merkezinde, üç katlı, yeşillikler içerisinde bir evdeyiz. Umut’un evi burası. Bir yandan oyuncuların saç ve makyaj hazırlıkları sürüyor, evin dışarısında ise hummalı bir çekim telaşı var. Sabahın erken saatlerinden beri buradalar. Ama havanın sıcaklığına, uzun saatler çalışmalarına rağmen keyiflerine diyecek yok. Uzun tatillere çıkma imkanları yok ama, “İnsanlara güzel hikayeler anlatmayız seviyoruz” diyorlar, “bizim işimiz bu.” İstanbul’da yaz nasıl geçer, diye sorduğumuzda ise cevapları hazır: Boğaz’da! Peki Boğaz’a gidiyorlar mı? Evet, ama o da çekim için! Çünkü bu azımsanacak bir tempo değil. Şanslarına, setle birlikte tüm şehri dolaşma imkanları var. Yerlerinde de durmuyorlar; setle birlikte Ağva, Beykoz, Koşuyolu, Cağaloğlu arasında mekik dokuyorlar. Böylelikle daha önce şehirde adım bile atmadıkları yerleri tanıma şansları da oluyor. Ece Çeşmioğlu ve Tuğçe Açıkgöz, Cağaloğlu’nda yetimhane sahnelerinin çekildiği okulun atmosferini anlata anlata bitiremiyor örneğin. İlk bölümden itibaren aldıkları güzel tepkiler ise en büyük moral kaynağı olmuş, kış sezonunda ekranlarda olmak üzere, bıkmadan usanmadan çalışmaya devam ediyorlar.

İLİŞKİ DURUMU KARIŞIK

Her zaman arka bahçesinde soluklanabilecekleri, geniş odalarda rahatça hazırlanabilecekleri evlerde geçmiyor setleri oyuncuların. Dışarıda yapılan çekimlerin deyim yerindeyse ‘çilesi’ büyük. Eminönü’nde bir katlı otoparkın terasında buluşuyoruz İlişki Durumu Karışık ekibiyle. Yine sabahın erken saatlerinde başlıyor koşturmaca. Tepedeki kasıp kavuran güneşe kimi zaman aksamalara da yol açan şiddetli bir rüzgar eşlik ediyor. Hal böyle olunca setteki oyuncuların tek kaçamağı karavanlar. Hazırlıklar da burada yapılıyor. İlişki Durumu Karışık, tüm oyuncuların kariyerinde önemli bir yerde, canla başla çalışmalarının belki de en önemli sebebi bu. Berk Oktay için ilk defa bir romantik komedi içinde yer almak, Eda Ece için daha önce canlandırma fırsatı bulamadığı bir karakteri oynamak heyecan verici örneğin. “Projeyi beğendiğinde yaz kış sorgulamıyorsun” diyorlar haliyle. Eminönü, Karaköy gibi semtler zaten içinde olmaktan her daim keyif aldıkları semtler, bu da şikayet dozajını azaltıyor belli ki. Bunun dışında ise ana setleri olan Şile, kalplerinde apayrı bir yere edinmiş. Dizinin de merkezinde olan Ayşegül ve Can’ın yaşadığı bu evde geçen zamanlar Seren Şirince’nin dediğine bakılırsa tatili aratmıyormuş! Şile’nin ‘gözlemeci ablalarını’ da bu sayede keşfetmişler. Dur durak bilmeden çalışmalarının en keyifli yanı da bu küçük keşifler yani!

***Devamı İstanbul Life Ağustos sayısında!

Paylaş
#
#
#
#
#
#
Bu konu hakkında henüz yorum yapılmadı.
DİĞER KONULAR


ALIŞVERİŞ
Tommy Hilfiger yılbaşı koleksiyonunu 'Happy Holidays from The Hilfigers' adlı bir rekla...
İSTANBUL LIFE TV
Bebek Parkı’nın karşısında yer alan Kırıntı, her damak tadına hitap eden bir menüye sahip.
FOTO GALERİ
Cadde'nin En Yenisi
Düşünmeden, sorgulamadan akışında savrulup gitmeye ne dersiniz?
Kış sezonunun nabzını tutan 14 mekandan gece alemine ışık tutuyoruz.
Sanat adına birçok soru soruyor
‘Eski’yi yenileyerek yaşatıyor
SEMT REHBERİ
Yılbaşı gecesini dolu dolu geçirmek isteyenler için en iddialı restoran, bar, kulüp önerileri...
OY VERİN!
İstanbul'un trafik sorununda önümüzdeki beş yıl içinde bir iyileşme bekliyor musunuz?

EDİTÖRDEN
Mayısla birlikte yaza geri sayım başladı. Şehirde açık hava mekanlarında keyif yapmanın...
360° İSTANBUL
İstanbulun en güzel yerlerini bilgisayarınızın başından kalkmadan dolaşabilirsiniz.
TARTIŞIN!
İstanbul gecelerinin vazgeçilmez mekanlarından ilk üçü sizce hangisi?
3 kişi fikir belirtti!
Siz de katılın!
KİTAP
İstanbul Life, okurlarını kapak yapıyor

DERGİDE BU AY!
Editörden...
Teraslar, bahçeli mekanlar, şık restoranlar, gece kulüpleri… Mevsimin tadı bu mekanlarda çıkar.
İsviçre’nin güneyinden İstanbul’a uzanan Fossati kardeşlerin ilginç hikayesi...
Festivalden konsere, tiyatrodan sergiye takip edebileceğiniz etkinlikler ajandamızda!
Hayatımın Aşkı dizisiyle ekrana dönen oyuncuyla İstanbul’u ve yeni dizisini konuştuk.
ŞEHİR REHBERİ
Günümüzde moda trendleri artık sokaklarda...
ŞEHRE DÖNMENİN GÜZELLİĞİ
Çocukken pul koleksiyonu yapardım
Tantuni, Mersin denince akla ilk...
“Vefa İstanbul’da bir semt adıymış”...
Kuledibi’nde ‘Dil’ buluşması Geçen ayın...
Advertisement